Najlepsze pożyczki bankowe 2016

Kredyt hipoteczny przy niskich dochodach – to możliwe

Mimo większej dostępności kredytów i zmniejszeniu wymagań i formalności uzyskanie wsparcia w oczekiwanej wysokości jest dla wielu wnioskujących niemożliwe. Na określenie wysokości kredytu wpływa wiele czynników. Głównie jest to zdolność kredytowa, historia kredytowa i posiadany wkład własny. Mimo nie wysokich dochodów można jednak wpłynąć na poprawę wielu wskaźników stanowiących dla banku podstawowe kryteria wyliczeń. Jak to zrobić w 3 krokach?

Konsolidacja długów

Wraz z kredytem hipotecznym możliwe jest wnioskowanie o spłatę istniejących innych zobowiązań z tego kredytu. W ten sposób zwiększa się zdolność kredytowa poprzez pozostawienie w dochodzie dyspozycyjnym tej sumy, która przeznaczona była do tej pory na spłatę zobowiązań. Niewielu doradców i pracowników banków, w jakich dostajemy odmowę, wspomina o możliwości kredytu hipotecznego z opcją konsolidacji – warto o nią pytać zamiast rezygnować z dalszych starań. Oczywiście najlepiej jest przed złożeniem wniosku kredytowego pozbyć się innych, niewielkich kredytów i pożyczek. Ale jeśli do spłaty pozostało wiele, ta opcja wydaje się być najlepszą.

Karty kredytowe i limity na koncie do likwidacji

Często w ramach umowy o rachunek banki „wciskają” nam dodatkowe produkty, z których zwykle nie korzystamy. Odłożone do szuflady karty kredytowe czy limity na koncie mają wpływ na nasza ocenę przy wnioskowaniu o poważny kredyt hipoteczny. To, że nie korzystamy z przyznanych kwot niczego nie zmieni. Najlepiej więc wypowiedzieć karty i zamknąć niepotrzebne limity by nie wpływały na naszą ocenę w chwili rozpatrywania ważnego dla nas wniosku kredytowego. Nawet niewielkie przekroczenie może wpłynąć bowiem na decyzję o przyznaniu czy odmowie przyznania kredytu.
Warto pamiętać, że decydująca dla banku, oprócz zdolności, jest nasza historia kredytowa. Lepiej posiadać takową w BIK, niż nie mieć żadnych zapisów w bazie, która stanowi podstawę oceny naszej wiarygodności w oczach banku. W bazie znajdują się bowiem zapisy dotyczące dotychczasowych kredytów, limitów itd. oraz terminowości ich spłaty, kredytach i ewentualnych opóźnieniach w spłatach na rzecz banków. O historię warto zadbać dużo wcześniej. Im lepsza, tym wyższe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. Można także wykazać się umiejętnością oszczędzania – bankowi analitycy patrzą na oszczędności na plus.

Współkredytobiorca

To kolejny sposób na podwyższenie kwoty kredytu. Warto prosić o pomoc osobę z dobrymi dochodami, bez znacznych zobowiązań i z dobrą historią kredytową. W zamian można oferować współudział w nieruchomości do chwili spłaty kredytu, czy dzielenie się zyskiem np. z wynajmu jednego z pokoi. Możliwości są różne, warto rozważyć taką opcję, by wymóc na banku udzielenie kredytu w wyższej wysokości, niż pierwotnie by z wyliczeń wynikało.

Jak widać kilka prostych kroków może umożliwić pozyskanie środków w oczekiwanej wysokości. Wystarczy odpowiednio wcześniej przeliczyć swoją zdolność kredytową, przeprowadzić kilka prostych zabiegów, by własne M stało się dostępne dzięki kredytowi hipotecznemu w odpowiedniej dla nas wysokości, nawet jeśli niewielkie dochody z góry przekreślałyby nasze szanse na taki kredyt.

Poznaj najlepsze produkty finansowe w Familybank.pl:
kredyty mieszkaniowe porównanie 2022
kredyty gotówkowe online w promocji
najlepsze konta osobiste 2020
lokaty promocje maj 2022